Межівський ліцей № 1 Межівської селищної ради

Вчимося жити разом

Програма пілотного проекту "Вчимося жити разом" /uploads/editor/1997/92891/sitepage_84/files/9.pdf

Методичні рекомендації

щодо реалізації проекту «Вчимося жити разом»

у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016 році

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 11.01.2016 № 5 «Про затвердження плану заходів з реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом», що реалізується з Громадською організацією «Дитячий фонд «Здоров'я через освіту» у партнерстві з Європейським Союзом і Представництвом дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), у рамках ініціативи Європейського Союзу «Діти миру» у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській областях у 2016 році впроваджується проект «Вчимося жити разом» (компонента «Освіта на засадах життєвих навичок»).

Основною метою проекту є сприяння адаптації тимчасово переміщених дітей та підлітків у приймаючих громадах довкола зони конфлікту на сході України через розвиток життєвих навичок та надання психологічної та соціальної підтримки дітям та підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні.

У рамках проекту педагогічні працівники за допомогою інноваційних методик створюватимуть сприятливу психологічну атмосферу та розвиватимуть у вихованців і учнів життєві навички, які підвищують у дітей стійкість у складних життєвих обставинах, сприяють їх адаптації у нових навчальних закладах.

У загальноосвітніх навчальних закладах впровадження проекту здійснюватиметься у межах інтегрованого предмета «Основи здоров'я» у 1-4 класах (усього 26 годин), у 5-9 класах (усього 34 годин) та під час виховних годин у 10 (11) класах (усього 4 виховні години).

Найбільш ефективною формою проведення уроків основ здоров'я, у тому числі і в межах проекту, є тренінг. Проведення тренінгів має здійснюватися відповідно до рекомендованих орієнтовних планів уроків і навчально-методичних матеріалів, які отримає кожний підготовлений вчитель.

Керівники навчальних закладів, визначених у листі Міністерства освіти і науки України від 09.03.2016 № 2/2-14-411-16, створюють умови для впровадження проекту у своєму навчальному закладів відповідно до кількості обов'язкових уроків у 1-х - 10 (11)-х класів:

1

2

3

5

7

9

10(11)

кількість

годин за

Проектом

7

10

4

Звертаємо увагу керівників базових навчальних закладів на те, що викладати основи здоров'я у цих школах повинен підготовлений педагог, який пройшов навчання на триденних семінарах-тренінгах з методики викладання курсу «Вчимося жити разом» на засадах розвитку життєвих навичок і має відповідний сертифікат.

Оскільки реалізація проекту завершується у грудні 2016 року, під час календарного планування вчителям предмета «Основи здоров'я» необхідно теми, які увійшли до курсу «Вчимося жити разом», спланувати на І півріччя 2016 року. Це ж стосується і 9 класу, у якому, відповідно до Типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів, передбачено на викладання предмета «Основи здоров'я» 0,5 години на тиждень.

Звертаємо увагу керівників базових закладів на те, що класним керівникам 10 та 11 класів необхідно внести до планів виховної роботи на І семестр 2016/2017 навчального року тематику виховних годин, передбачених проектом. У разі, коли підготовлені педагоги у 2016-2017 навчальному році не є класними керівниками 10 та 11 класів, то вони повинні провести виховні години у цих класах спільно ї класними керівниками.

Для забезпечення зворотного зв'язку після проведення всіх уроків-тренінгів (виховних годин) педагог має надіслати короткий звіт (додаток 1) у сканованому вигляді на e-mail обласного координатора (Лаврова Лариса Василівна, [email protected], контактний телефон: 096-736-42-91, 066-939-29-95).

З метою висвітлення ходу реалізації проекту на сайтах базових навчальних закладів до 15 вересня 2016 року необхідно створити сторінку щодо його реалізації і надіслати посилання на цю сторінку на e-mail обласного координатора. На цій веб-сторінці треба розмістити банери ресурсних порталів проекту (www.autta.org.ua, www.helte.org.ua, www.wordshelp.com.ua) та систематично інформувати про хід реалізації проекту у навчальному закладі (фотозвіти, відео, відгуки учасників тощо після проведення уроків, заходів, виховних годин).

Звертаємо Вашу увагу, що за проектом до початку навчального року заклади освіти - учасники проекту, отримають відповідну літературу та матеріали для роботи в електронному вигляді. У випадку, якщо через певні обставини літературу не буде отримано вчасно, необхідні навчально-методичні матеріали можна скачати з сайту порталу превентивної освіти (www.autta.org.ua).

Оцінювання ефективності реалізації проекту буде здійснюватися за допомогою on-line опитування учнів та педагогів-тренерів у вересні та грудні (інструкцію з on-line опитування буде надана додатково на електронну адресу кожного навчального закладу).

Просимо керівників навчальних закладів забезпечити можливість своєчасного проходження on-line опитування учнями та педагогами тренерами в кабінетах інформатики на уроці інформатики або основ здоров'я у вересні та грудні, а також сприяти створенню відповідних умов для проведення тренінгових занять та забезпечити роботу тренінгових кабінетів.